مهمترین نشانه‌های خرابی رله استارت چیست؟

  • آموزشی
  • 28 خرداد 1401
  • 4 دقیقه زمان مطالعه
رله استارت چیست ؟ علایم خرابی رله استارت

رله استارت قطعه‌ی کوچکی است که به کمک انتقال جریان برق به استارت، به فرآیند روشن خودرو کمک می کند. بروز هر گونه ایرادی در این قطعه همراه با نشانه هایی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. پس تا انتهای مقاله همراه سام پارت باشید تا بررسی کنیم که رله استارت چیست؟ و علایم خرابی رله استارت چه مواردی هستند؟

رله استارت چیست؟

قطعه‌ای است که برق را از باتری خودرو دریافت و به استارت منتقل می‌کند. این قطعه معمولا زیاد دچار خرابی نمی‌شود، اما با بروز هر گونه نقص در این قطعه فرایند برق رسانی به استارت دچار مشکل شده و خودرو روشن نمی‌شود.

زمانی که خودرو روشن نمی‌شود، معمولا فکرها به سمت خرابی رله استارت نمی‌رود! اما ایرادات همین قطعه‌ی الکتریکی کوچک می‌تواند مانع از روشن شدن خودرو شود. در ادامه مقاله به نشانه‌های خرابی رله استارت می‌پردازیم.

همچنین بخوانید: روش آماده سازی کولر خودرو برای تابستان


علایم خرابی رله استارت

علایم خرابی رله استارت

معمولا خرابی رله استارت همراه با نشانه های است که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم:

۱- روشن نشدن خودرو

مهمترین نشانه خرابی رله استارت، روشن نشدن خودرو است. البته روشن نشدن خودرو دلایل بسیاری زیادی مثل مشکل در سیستم برق رسانی، مشکلات سیستم سوخت رسانی یا نقص باتری باشد. بنابراین نباید فقط به این عامل توجه کرد.

2- مشکلات در استارت خوردن

اگر با شرایطی روبرو شدید که گاها خودرو بدون هیچ مشکلی استارت می‌خورد ولی در زمانهایی استارت به درستی عمل نمی‌کند و خودرو روشن نمی‌شود، در این صورت احتمالا مشکلی در رله استارت ایجاد شده است.

3- شنیده شدن صدای ضعیف و کلیک مانند

رله در صورت بروز مشکل، یا جریان را کاملا ارسال می‌کند و یا هیچ جریانی ارسال نمی‌کند. در این زمان هنگام استارت زدن صدایی مثل کلیک به گوش شما می‌رسد که می‌تواند از نشانه‌های خرابی رله استارت باشد.

همچنین بخوانید: علایم خرابی اتوماتیک استارت چیست؟


چه عواملی باعث خرابی رله استارت خودرو می‌شوند؟

در بخش قبلی بررسی کردیم رله استارت چیست؟ علایم خرابی رله استارت چه مواردی هستند. اما ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چه عواملی باعث ایجاد خرابی در رله استارت می‌شوند. در ادامه به مهمترین علل می‌پردازیم:

  • خوردگی و مشکلات باتری
  • آسیب دیدگی قطعات استارت خودرو یا وجود هر مشکلی در استارت
  • بروز نشتی روغن
  • مشکلات سیم کشی خودرو

خرید قطعات با کیفیت، تضمین افزایش طول عمر قطعات

اگر می‌خواهید قطعات خودروی شما کمتر دچار آسیب و خرابی شوند، بهتر است به دنبال استفاده از قطعات با کیفیت باشید. استفاده از قطعات با کیفیت می‌تواند طول عمر قطعات را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

قطعات برند سام پارت با گذر از چند مرحله کنترل کیفی و ارزیابی‌، دارای کیفیت مناسبی هستند که می‌توانید با خیال آسوده به سراغ آن بروید. برای ثبت سفارش عمده با شماره‌های مندرج در پابرگ سایت تمای بگیرید همچنین برای تهیه قطعه به صورت تک می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز سام پارت در سطح شهر مراجعه نمایید.

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.