علت کشیده شدن فرمان به یک سمت

کشیده فرمان به یک سمت

هنگاهی که تعادل در چرخ ها برقرار نباشد، فرمان به یک سمت کشیده میشود. مشکل کشیده شدن فرمان ، با یک سرویس جزئی از بین خواهد رفت. البته در مواقعی این مشکل به این راحتی حل نخواهد شد و اتومبیل نیاز به تعمیر اساسی توسط متخصصین دارد. در این حالت هنگامی که شما در حال حرکت با اتومبیل خود هستید و برای لحظه ای فرمان را رها میکنید، خودرو به سمت چپ یا راست متمایل میشود. از دیگر دلایلی که ممکن است موجب کشیده شدن فرمان در حالت عادی گردد، میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

کشیده شدن فرمان و تنظیم نبودن باد چرخ ها

یکی از مشکلات ابتدایی که سبب کشیدگی فرمان میشود هنگامی است که بادلاستیک ها تنظیم نباشد .به عبارت دیگر باد یکی از لاستیک ها با دیگری متفاوت است در این شرایط چون سرعت هرچرخ با دیگری متفاوت خواهد بود در نتیجه خودرو به یک سمت کشیده خواهد شد .

اشتباه بودن جهت چرخش در لاستیک ها

یکی از دلایلی که سبب کشیدگی فرمان میشود هنگامی است که در زمان تعویض لاستیک به جهت چرخش تایرها توجه نکرده باشید. در این شرایط باید به جهت چرخش لاستیک ها توجه کنید. دقت کنید لاستیک ها را در جهتی ببندید که فلش قرار گیری لاستیک در هنگام حرکت رو به جلو به سمت جلوی خودرو باشد.

علت کشیده شدن فرمان
اشتباه بودن جهت چرخش در لاستیک ها از دلایل کشیده شدن فرمان هنگام رانندگی است

کشیده شدن فرمان و اشکال در جلو بندی خودرو

یکی از دلایل ایجاد اشکال در جلوبندی خودرو میتواند در اثر تصادف یا افتادن در دست انداز باشد. یکی از نشانه های وجود اشکال در جلوبندی خودرو کشیده شدن فرمان خودرو به یک سمت در حین حرکت است که با مراجعه به مراکز جلوبندی ساز می توان این مشکل را رفع نمود . سام پارت با تنوع و کیفت بالای قطعات جلوبندی میتواند این مشکل را برطرف سازد.

بالانس نبودن چرخ ها

بالانس نبودن چرخ به این معنی است که لاستیک هنگام چرخش به سمت راست یا چپ منحرف شود و در یک خط مستقیم نمیتواند حرکت کند که هم باعث لرزش فرمان و هم باعث کشیده شدن فرمان به یک شمت می شود . برای رفع این مشکل به آپاراتی ها مراجعه کنید و از آنها بخواهید که چرخ خودروی شما را بالانس کند.

کشیده شدن فرمان
بالانس نبودن چرخ‌ها از دلایل اصلی کشیدگی فرمان است

تنظیم نبودن فرمان

تنظیم نبودن فرمان موجب کشیدگی خودرو به یک سمت میشود .این مشکل با مراجعه به یکی از مراکز تنظیم فرمان به سادگی قابل حل است.

ایجاد اشکال در لاستیک ها

استفاده طولانی مدت از لاستیک موجب سائیدگی آن می شود همین سائیدگی تایر ها موجب صاف شدن و پله شدن لاستیک شده و در نتیجه در هنگام حرکت متوجه کشیده شدن فرمان به یک سمت خواهید بود .لاستیک ها نیز مانند دیگر قطعات خودرو مدتی پس از مصرف باید تعویض گردند و این مشکل یا تعویض لاستیک معیوب با لاستیک سالم حل خواهد شد

نظرات و دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.